Zpět

HOUSE_11

stadium: Studie
přibližná cena:
subdodavatel:
fotograf:

Popis objektu:

Studie rodinného domu v pražských Strašnicích. Budova s plochou střechou o dvou nadzemních podlažích a venkovním parkováním tvarově navazuje na okoní zástavbu skládající se z rodinných domů. Při návrhu jsme respektovali morfologii terénu a požadavky územního plánu hlavního města Prahy. Vzhledem ke svažitému terénu je na úrovni podzemního podlaží navrženo venkovní parkování a přístupová cesta na pozemek. 

Vstup do domu je po exteriérovém schodišti přes venkovní balkon, který lamelováním zaručuje soukromí obyvatel domu. V prvním nadzemním podlaží se nachází obývací pokoj, pokoj pro hosty, koupelna a technická místnost. Na obývací pokoj volně navazuje pergola s popínavou zelení. 

Ve druhém podlaží se nalézá master bedroom, dva pokoje, koupelna a samostatná toaleta. Z tohoto podlaží je také možnost vstupu na střešní terasu. 

Fasáda objektu je navržena v bílé barvě, opěrné zdi na úrovni 1.PP budou z pohledového železobetonového monolitu a vstupní balkon je částečně zastíněn lamelových dřevěným obkladem. Vstupní brána, výplně otvorů a oplechování je v antracitové barvě.