Zpět

PUBLIC_05

stadium: realizace
datum realizace: 10 2018
přibližná cena:
subdodavatel: Keramika Soukup-dlažba/obklady, SPO-dveře, Steelcraft-atypické prvky, dřevo obklad, Ton-židle, Ilumix-světla
fotograf: Daniel Čáha

Popis objektu:

Nově vzniklá restaurace Hongkong Karlín je zaměřena na asijskou kuchyni. Prostor se nachází v ulici Thámova v již velmi populární a atraktivní lokaci Karlína. Původně se v prostoru nacházely prodejny a jiné služby. Výsledný prostor restaurace vznikl scelením několika jednotek a především díky zásadnímu uvolnění dispozice.

Restaurační provoz je standardně rozdělen na plochu odbytovou a přípravnu v poměru cca 1:1. Hlavní odbytový prostor určený pro hosty se z pochopitelných důvodů nachází u oken do ulice Thámova a zabírá cca 123m2. Kromě hlavní otevřené restaurační místnosti, které je definována krásnými nosnými původními sloupy, zde naleznete také salonek.

Při návrhu interieru jsme se snažili skloubit tradiční Karlínský a lehce industriální prostor s asijskými prvky tak, aby obě tyto složky byly v harmonii. Stěna se sloupy je tvořena Ytong nabělenými tvárnicemi, které vytvářejí protipol bílé stěně u oken. Strop, který je valený do I ocelových nosníku, je pouze oškrábán a ponechán ve své surové podobě. Zadní dominantní zeď a zeď v salonku je opatřena tmavým dřevěným obkladem ze starých palet skvěle opracovaných firmou Steelcraft. Zbytek salonku je opět ponechán ve své surové cihlové podobě a je pouze omítnut.

Nábytek je již tradičně od firmy Ton. Židle Cordoba má v sobě požadovaný decentní nádech orientu. Stoly, konstrukce světelné rampy, lavice apod. pochází opět z dílny Steelcraft. Důležitou roli také hraje osvětlení, které bylo zvoleno spíše v industriálnímu stylu dodané Firmou Ilumix. Zajímavým a velmi podstatným prvkem je také dlažba od Keramiky Soukup, která odkazuje ke Karlínským tradičním parketovým podlahám, které věrně imituje.